Co je RAW strava?

RAW stravaSlovo RAW znamená „syrový“ a byl převzat z anglického výrazu RAW – (čti „ró“), často také nazývanou živou stravou nebo RAW stravou. 

Co jsou RAW potraviny?

 Všechny potraviny označené RAW, jsou zpracovávány za studena nebo za nízkých teplot do 42 °C. Nejsou zahřívané vysokou teplotou, pečené, vařené, pražené ani pasterované. Díky tomu nedochází v potravinách ke zničení živin, důležitých enzymů a zůstávají tak zachovány všechny nutriční hodnoty a potraviny si tak udržují svou přirozenou vstřebatelnost a užitek pro lidský organismus.

Co vařená strava?

Vařená strava se v RAW světě nazývá jako „mrtvá strava“. Smažená, vařená a pečená jídla totiž vykazují v našem těle vedlejší účinky. V těle se vyvolá reakce na náš imunitní systém a ten se začne neznámé látce bránit bílými krvinkami. Pokud se toto děje často tzn. – velké množství vařeného jídla a málo syrové stravy, nemůže tělo dostatečně bojovat s bakteriemi, viry a v neposlední řadě cizopasníky. RAW strava a pozitivní účinky na náš organismus Živá RAW strava má úžasné regenerující účinky na náš organismus, je uzdravující, omlazující a lahodná. RAW strava vyživuje a dodává zapomenutou energii a chuť do života. Živá RAW strava je přirozený způsob stravování, kdy se konzumuje především syrové ovoce, zelenina, ořechy, semínka, naklíčené obilniny, zelené rostliny a RAW sušené plody.

RAW strava - vařená

 

V našem e-shopu Zelenáčky.cz najdete mnoho RAW produktů. Převážná většina produktů v našem e-shopu je v BIO kvalitě a RAW – tedy syrové neboli živé. Zároveň jsou veganské – bez laktózy a přídavku jiných živočišných produktů, bez přidaného cukru a rovněž bez lepku. Už je Vám jasné, proč si objednat naše kvalitní produkty a ochutnat je? Odpověď je jasná :) …