Barefoot obuv - naboso, jak to chtěla příroda

barefoot-cityCo je barefoot? Proč nosit barefoot? Jakou přidanou hodnotu mají barefoot boty oproti klasickým? Pokud jste se s tímto typem obuvi již setkali a víte o co jde, máte bod, je vidět, že jste IN, jak se říká. Pak znáte výhody barefoot a můžete přímo skočit do naší kategorie barefoot obuvi a vybrat si své vysněné boty. Pokud ne, určitě jste si už položili tuto otázku a my se vám na ni pokusíme odpovědět.

Historie obuvnického průmyslu je pestrá a během ní se lidé snažili vytvořit co nejpohodlnější a praktickou - a hlavně také zdravou - obuv. A tak vznikly také barefoot boty. U nás si můžete zakoupit barefoot boty z produkce firmy Be Lenka. Be Lenka barefoot boty podporují všechny přirozené vlastnosti chodidel a umožňují nohám pracovat úplně volně a přirozeně, bez jakéhokoliv omezení. Dokonale napodobují chůzi naboso, přesně tak, jak to vymyslela příroda.


Charakteristika barefoot obuvi

detske-barefootBarefoot boty mají maximálně flexibilní a ohebnou podešev s tloušťkou 4 mm. Díky rozšířené přední části poskytují přirozený komfort pro prsty a jejich pohyb. Netlačí, nedřou, neomezují nohu a jsou maximálně komfortní a pohodlné při celodenním použití.

Je známo, že chůze "naboso" stimuluje nervovou soustavu a akupunkturní body, podporuje krevní oběh a tím i imunitní systém. Barefoot podrážka je rovná, bez podpatku - a takovou obuv doporučují ortopedové i dětem. Podpatek totiž přetěžuje prsty u nohou, Achillovu šlachu a oslabuje nožní klenbu. To vám zcela jistě potvrdí každý ortoped. Podívejte se na kolekci v sekci dětské barefoot.

Zde musíme upozornit, že barefoot boty nejsou určeny ke sportování, turistice a dlouhodobému použití. Na několikahodinovou túru v přírodě nebo dokonce po skalách si vyberte obuv k tomu určenou. Za prvé - boty jsou převážně vyrobeny z kvalitní měkké kůže a materiálů, zajišťujících maximální pohodlí - a boty by ve skalách hodně utrpěly, nebo byste je i zničili. Za druhé - taková túra by se asi nelíbila ani vašim nohám.


Jsou barefoot boty i do horšího počasí?

Ano - pokud obuv správně naimpregnujete, můžete si je vzít i do sychravého počasí. Impregnací také boty chráníte před nečistotami a prachem. V nabídce máme celoroční boty, ale také podzimní nebo vyteplené zimní barefoot. Hitem jsou také barefoot kozačky - celokožené a velmi pohodlné.

zimni-barefootbarefoot-kozacky


Zaujal nás příběh Lenky a proto jsme zařadili její výrobky do naší nabídky. Značka Be Lenka je vyhledávanou a vysoce hodnocenou mnohými barefootovými nadšenci nejen v našich končinách, ale už i v Americe, Kanadě, Francii, Estonsku a mnoha jiných státech. 

V našem výběru objevíte jak volnočasovou obuv, na horké letní dny si vyberte barefoot sandály nebo elegantní baleríny Nabídka je opravdu pestrá a vyberete si z mnoha vzorů a barev.

balerinybarefoot-sandaly

Prostě - vyzkoušejte, co je pro vás nejlepší!

Leather_dark_greenHand_made_Czechia_dark_greenPremium_quality_dark_greenWinter-badges-size-badge-square-v-1merino-size-badge-square-v-1Cruelty_Free_and_Vegan_dark_green