Masážní míč Akuball

Značka: Ledraplastic

Rozblokovávací a masážní míč (správně Akuball) o průměru 20 cm, zelené barvy, s akupresurními hrboly. 

Dostupnost Skladem
420 Kč
Masážní míč Akuball
Značka: Ledraplastic

Rozblokovávací a masážní balon (správně Akuball) o průměru 20 cm, zelené barvy, s akupresurními hrboly. Akuball je veliký asi jako míč na házenou a je posetý masážními výstupky optimální tvrdosti, velikosti i četnosti. Výrobce uvádí nosnost 80 kg, my garantujeme nosnost do 300 kg.

Přiskřípnutí nervů odstupujících od páteře ztuhlým vazivem bývá příčinou mnoha drobnějších i prudších bolestí či brnění převážně v trupu nebo v končetinách. V důsledku přiskřípnutí totiž povrchová část nervového svazku přenáší nervové impulzy jen omezeně, což bývá příčinou i nedostatečného napětí (tonu) hladké svaloviny dutých orgánů. Svalovina dotčených dutých orgánů se povoluje a protahuje do šířky i do délky a vzniká tak vak s městnavým obsahem. Typické jsou poruchy peristaltiky trávicího i urologického potrubí, výdutě, nejčastěji výchlipky a rozšíření, křečové žíly, ale také zcela opomíjené protažení podélné svaloviny, což může být například u střeva příčinou vstřebání většího množství vody s následkem špatného vyprazdňování a zácpy.
V některých případech útlakem podrážděný nerv, obvykle v hrudní oblasti, navozuje srdeční, žlučníkové a žaludeční potíže. Za poruchy prokrvení rukou, bolesti hlavy a migrény může zase krční páteř. Za křečové žíly, křeče v nohách, hemeroidy a problémy se slepým střevem pak odpovídá hlavně bederní úsek páteře.

Jak masírovat pomocí Akuballu

Masáž i rozblokování probíhá velice jednoduše. Lehnete si zády na míč položený na zemi a poválíte se na něm od zadku až k šíji několikrát sem a tam, asi půl minuty až minutu, a je to.
Tuto činnost provádějte během dne podle potřeby vždy, když vás bolí záda, většinou v důsledku typického zatuhnutí svalů v nahrbené poloze (a ženy zvláště). Čiňte tak tedy 1-4×D 1 minutu a rozhodně na noc, protože v noci se má páteř povolit přirozeně sama, což se jí ale mnohdy pro nadměrnou únavu a otoky okolních svalů nedaří. A to je velice špatné, zvláště pro dobrou funkci vnitřních orgánů.
Při tomto cvičení se z vás mohou ozývat chrupnutí, jako když si praskáte klouby na prstech rukou. V páteři jde o podobný proces, tedy i podobné zvuky. Znamená to, že jste byli dosti ztuhlí, zablokovaní a že to bylo hodně potřeba. A s těmi prsty si takto nehrajte, cítíte-li potřebu jejich uvolnění, natahujte je klidně, pomalu a bez praskání. Budete-li se válet na míči zvolna, tak to také nebude chrupat nahlas.

Mnoho lidí bolí záda a přitom proti tomu stačí jenom se pravidelně poválet na Akuballu od kostrče po šíji a potíže nebudou.

Při sjetí míče až pod zadek a pohybem téhož po témže střídavě do stran výborně masírujete ztuhlou sedavou svalovinu hýždí a mírným přetočením se na bok i kyčelní oblast tak dobře, jak to skoro žádný masér nedokáže!

Podívejte se na instruktážní video přímo od dědka bylinkáře - čas 3:35:

Údržba

Nafukujte obvyklou nafukovací jehlou na pumpičce. Před každým nafouknutím stříkněte nebo kápněte do ventilku silikonový olej (nebo alespoň olej do šicích strojů). Stačí jedna kapka, skrz kterou zasunete jehlu, abyste nepoškrábali citlivou těsnící gumičku. Jde-li to ztuha, je třeba lehce tlačit a jemně kroužit. Nafukuje se dle individuálních parametrů uživatele tak, že jedním palcem svojí silou máte Akuball promáčknout asi o 1-1,5 cm. Když je míč moc tvrdý, tak masáž i rozblokování bolí. Když je příliš měkký, probíhá masáž méně účinně a rozblokování skoro vůbec.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Masážní pomůcky
Hmotnost: 0.5 kg