Chia semínka - zdroj vysoké energetické hodnoty, bílkovin a minerálů

chia-semínkaChia semínko nebo-li šalvěj hispánská je přírodní olejnaté semeno, které obsahuje 30% olejů a je velmi bohaté na živiny. Je to silný antioxidant a proto je vhodným bojovníkem proti stárnutí. Chia semínko je zdrojem vysoké energetické hodnoty, bílkovin, vlákniny, minerálů, omega-3 mastných kyselin.

Chia semínko obsahuje 5 x více vápníku než kravské mléko, 3 x více železa než špenát, 15 x více hořčíku než brokolice, 3x více omega-3 kyselin než v sóji a 2x více draslíku než v banánech. Má velké sytící schopnosti, čímž zvyšuje objem potravy. Už v dobách Aztéků stačila jedna hrst semínka a měli energii a sílu na celý den. Chia je velkým dodavatel vápníku potřebný pro vývoj pohybového aparátu u dětí, sportovců a také je velmi vhodné zejména u žen po menopauze, aby se zabránilo osteoporóze. Vápník obsažený v chia se dokáže v těle plně vstřebávat a to v důsledku přítomnosti bóru, který je zde také obsažen.

Kromě vápníku, železa a hořčíku je semínko zdrojem dalších minerálů jako jsou fosfor, mangan, sodík, chrom, kobalt, síra, zinek, draslík a vitamínů A,B1,B2,B3, B9, B12, B15, B17, C,E.

Pozitivně působí na pokožku, protože ji dokáže hydratovat zevnitř, rovněž chrání před dehydratací organismu, protože na sebe dokáže navázat velké množství vody a díky tomu je tělo zevnitř skvěle hydratováno.

 

Chia-seminka-napoj


 

Koupit Chia semínka BIO
Chia semínka BIO