Nevíte, kde koupit lyofilizované ovoce?

Co je lyofilizované ovoce

Lyofilizace je metoda sušení mrazem za nízkého tlaku při zachování výživových látek. Potraviny se nejprve zmrazí a pak se ve dvou krocích suší. Lyofilizované potraviny mají nízkou hmotnost, jsou křehké a křupavé, ale přitom si zachovávají původní chuť a prodlouženou životnost. Pokud zatím vůbec nevíte a chcete se seznámit s tím, jak lyofilizovat ovoce, přečtěte si tento článek - Jak sušit ovoce mrazem.

Skvělé ovoce z našeho prostředí

Jahody plátky lyofilizované plodyLyofilizované plátky jahod. Chcete jahodový jogurt? Vyrobte si vlastní jogurt třeba ve svém jogurtovači a zamíchejte do něj plátky našich lyofilizovaných jahod. Zachovávají si  přirozenou vůni, sladkost a chuť.

Vyrábíte si vlastní müsli? I zde využijete lyofilizované ovoce. Například z našich končin také meruňky, ostružiny, maliny a švestky.

 

Jahody plátky lyofilizované Ostružiny lyofilizované Maliny celé lyofilizované Meruňky lyofilizované Zelenáčky

 

Švestky lyofilizované Zelenáčky

Moruše černá lyofilizovaná | Zelenáčky Borůvky lyofilizované Brusinky lyofilizované


Višně celé lyofilizované | Zelenáčky

 

Zajímavé exotické lyofilizované ovoce

Mango plátky lyofilizované - plodyPokus chcete něco osvěžujícího, nezklame Vás lyofilizované exotické ovoce - mandarinky, plátky manga nebo i dračí ovoce. Opět si zachovávají přirozenou a zároveń osvěžující chuť. Budou skvělým doplňkem na výlet. Výhodou mrazem sušeného ovoce je také jeho trvanlivost - v batohu se nelepí, nehnije a nevyteče :)

Banán plátky lyofilizované Mandarinky lyofilizované | Zelenáčky Mango plátky lyofilizované Dračí ovoce lyofilizované | Zelenáčky

Meloun kostky lyofilizované | Zelenáčky

Mixy sušeného ovoce

mix ovoce lyofilizovane labuznikjpg Mix lyofilizovaného ovoce - Mlsoun | Zelenáčky Mix lyofilizovaného ovoce - Trio | Zelenáčky

 

Pokud jste si stále ještě nevybrali, máme pro Vás řešení - mixy sušeného ovoce. 
Vychutnejte si speciální Mix Labužník  - mix lyofylizovaného ovoce v kombinaci chutí moruší, jahod, višní, malin a melounu,  nebo speciální Mix Mlsoun z lyofylizovaného ovoce v kombinaci chutí banánu, jahod, malin a švestek. Banán, meruňky a ostružiny - to je náš Mix Trio.


Prášek z lyofilizovaného ovoce

Nevíte, k čemu by Vám byl prášek z lyofilizovaného ovoce? Můžete si třeba dochutit jogurt nebo ozdobit dort či zákusek - vše je stoprocentně přírodní a bez konzervantů. Takže jej skvěle využijete k pečení, zdobení, obalování cukroví, do salátů, kaší, jogurtů, müsli.Teď mě napadá - možná by šel přimíchat i při výrobě domácí zmrzliny - vyzkouším a doplním sem své zkušenosti.

Jahody lyofilizované prášek Maliny lyofilizované prášek Dračí ovoce lyofilizované prášek | Zelenáčky

Vyberte si v kategorii lyofilizované ovoce
lyofilizovane-ovoce