Hlíva ústřičná kapsle 100 ks

 
Akce Efekt lupa
  • 1 z 3
 

Obsah balení: 100 kapslí á 300mg 30% extrakt
Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je dřevokazná jedlá houba z čeledi hlívovitých. Roste na živých, ale především na mrtvých stromech či pařezech.

Dostupnost Skladem
Běžná cena 499 Kč
Ušetříte 99 Kč (–20 %)
400 Kč    
Značka Zelenáčky
Kategorie Medicínské houby pro posílení imunitního systému
 

Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je dřevokazná jedlá houba z čeledi hlívovitých. Roste na živých, ale především na mrtvých stromech či pařezech. Nalézáme ji v trsech a její klobouky svou barvou i tvarem připomínají větší ústřice, odtud pochází i druhové pojmenování. Vyskytuje se de fakto po celém světě, zejména v chladnějších oblastech. Hlívu ústřičnou dostanete buď v čerstvém stavu, nebo ve formě tablet nebo kapslí. Zařzujeme ji do kategorie

Hlíva ústřičná je oblíbenou součástí receptů - známá je polévka z hlívy, ale připravuje se také jako smažená nebo pečená. Má typickou příjemnou houbovou chuť. Je elixírem mládí.

U nás si můžete koupit hlívu ve formě želatinových kapslí. Extrakt z hlívy ústřičné je několikanásobně koncentrovanější než sušený prášek z hub. Jeho účinky jsou tak mnohem efektivnější.

Balení obsahuje 100 kapslí á 300 mg v želatinových kapslích, bez přidaných látek.

po staletí je součástí tradiční čínské medicíny

Hlíva ústřičná obsahuje spoustu důležitých vitaminů, minerálů a stopových prvků (zejména vitaminy skupiny B, dále vitaminy C, D, K, železo, draslík, měď, selen), vyniká také vysokým obsahem biologicky aktivních látek. Díky tomu má mimořádně pozitivní účinek na lidský organismus. Jednou z těchto zajímavých látek jsou takzvané glukany (1,3-D-glukany), o kterých víme, že mají velmi blahodárný vliv na lidské zdraví a posilují imunitní systém. 

Kdy užívat hlívu ústřičnou ?

- oslabená obranyschopnost
- vysoký cholesterol a krevní tlak
- vysoká úroveň krevních tuků
- pomalý metabolismus
- oslabená střevní peristaltika
- kožní problémy

Kdy neužívat hlívu ústřičnou ?

Pokud procházíte akutním onemocněním (např. chřipkou, angínou, zánětem průdušek atd.), máte alergii na houby nebo užíváte léky na snížení srážlivosti krve. Pokud máte jakékoli pochybnosti, navštivte svého lékaře.

Dávkování a užívání

20 minut před jídlem, zapít neperlivou vodou nebo čajem. 2-3 kapsle denně po dobu 2-3 měsíců v roce

Země původu

Čína

Složení

30% Extrakt z hlívy ústřičné (Pleurotus ostreatus) v želatinových kapslích á 300 mg

Upozornění

Doplněk stravy, není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte uvedené dávkování. Není určeno dětem, těhotným a kojícím. Ukládejte mimo dosah dětí.

Výživové údaje

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE: na 100 g ve 3 kapslích
Hlíva 30% extrakt (Pleurotus ostreatus) 100 g 0,9 g
Polysacharidy 30 g 0,27 g

Hlíva ústřičná - houba pevného zdraví a dlouhověkosti

Léčivé účinky hlívy ústřičné jsou už po tisíce let dobře známy asijským lékařům, díky nimž si postupně dobývá i naši západní medicínu. V Asii je hlíva považována za houbu pevného zdraví, energie a dlouhověkosti, povzbuzuje imunitní systém.

Hmotnost 0.05 kg