Maca - superpotravina nejen pro sportovce

macaMaca (Lepidium) - patří mezi superpotraviny - je adaptogen a používá se jako mletý prášek z kořene. Pro své výživové lékařské účely je známa již z dob Inků, kteří ji užívali před bojem, aby tak dosáhli síly, energii a vytrvalost. Pěstuje se v náhorních plošinách Andách ( Peru a Bolívie) ve výšce okolo 3000 - 40000 m n.m. Sušená maca obsahuje přibližně 59 % sacharidů, 8,5 % vlákniny a přes 10 % bílkovin.

Protein v mace obsahuje 20 aminokyselin z toho 7 esenciálních. Podle posledních výzkumů je maca bohatá na vápník, hořčík, fosfor, draslík, síru, sodík a železo, obsahuje stopové minerály jako zinek, jod, měď, selen, bismut a mangan, alkaloidy, uhlovodany, levulosa, maltosa, škroby, vitamín C, mastné kyseliny a vitamíny B1, B2, E.

Účinky maca jsou skutečně velmi široké, působí kladně na prostatu, proti duševní vyčerpanosti, stresu, při chronické únavě a únavovém syndromu, posiluje psychickou odolnost, posiluje a omlazuje organismus, zmírňuje příznaky stárnutí, posiluje imunitu. Používá se také jako imunostimulant, při anémii, tuberkulóze, menstruačních nepravidelnostech, symptomech menopauzy, rakovině žaludku, neplodnosti.

Pomáhá při neurózách a schizofrenii, snižuje pocit stresu a úzkostné stavy. Podporuje myšlení, paměť, koncentraci což je vhodné pro ADHD.

Maca je velmi vhodná pro sportovce pro bohatý obsah sterolů (sitosterol, kampesterol, ergosterol, brassikasterol, ergostadienol), zrychluje regeneraci svalů, zvyšuje sílu a vytrvalost, podporuje růst svalové hmoty a spalování tuků.


Tip: Vyzkoušejte recept na banánové smoothie s macou!

bananove-smoothie-maca-2 


 

Koupit Maca BIO
Maca BIO
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.