Kustovnice čínská - zázrak čínské medicíny


kustovnice-goji2

Kustovnice čínská - góji (Lycium chinense). Její plody čerpají svou sílu z milion let staré půdy v chráněných údolích v divokých oblastech vnitřního Mongolska a Tibetu. Rostou podobně jako keře do výše 15 stop. V okolí 15 km se nevyskytují žádné pěstované plodiny, které by keře mohly ohrozit potenciálními nákazami. Díky tomu jsou geneticky velmi silné a jejich plody nemusí být sířeny. Plody mají červenou barvu, sušené bobule jsou přibližně stejně velké jako rozinky. Kustovnice chutná přibližně jako kombinace brusinky a třešně.

Kustovnice čínská jako bohatý zdroj aminokyselin

Její účinky jsou podle výzkumů velmi široké. Obsahuje až 18 aminokyselin z toho 8 je esenciálních a díky nim pomáhá při regeneraci. 

Kustovnice čínská a vitamíny

Kustovnice čínská obsahuje velké množství vitamínu C a to až 500 krát více než v pomeranči. Vitamín C působí jako antioxidant a tím chrání buňky v těle. Působí pozitivně na kardiovaskulární a nervový systém, zvyšuje imunitu a správnou stavbu kostí, chrupavek, zubů, dásní, kůže. Přispívá k absorbci železa z potravy, napomáhá rekonvalescenci. Ke správné funkci nervového systému napomáhá i velké spektrum vitamínu B a rovněž i mastné kyseliny. Mastné kyseliny napomáhají mimo to i ke snižování cholesterolu.

Kustovnice čínská jako antioxidant

Beta karoten obsažený v kustovnici má antioxidační účinky, podporuje zdravé stárnutí a zpomaluje stárnutí kůže. Napomáhá elasticitě kůže, zachovává zdravý pigment a chrání tak před účinky UV záření a spálení. Jsou zde i bílkoviny, stopové prvky selen, zinek, železo, vápník, měď, fosfor, germanium a další.

Použití kustovnice je velmi široké - do koktejlů, kaší, salátů a polévek. Oblíbené jsou také jako samostatná svačinka či s dalšími sušenými plody či ořechy.

 goji


 

Koupit Kustovnici čínskou BIO
Kustovnice čínská (GOJI) BIO