Cordyceps 100 kapslí

 
  • 1 z 2
 

Cordyceps alias Housenice čínská (Cordyceps sinensis) je jednou z nejvíce ceněných hub v tradiční čínské medicíně. Historie jejího užívání v Číně přesahuje 1000 let.

Dostupnost Skladem
499 Kč    
Kategorie Medicínské houby pro posílení imunitního systému
 

Obsah v balení: 100 kapslí á 450 mg

Cordyceps alias Housenice čínská (Cordyceps sinensis) je jednou z nejvíce ceněných hub v tradiční čínské medicíně. Historie jejího užívání v Číně přesahuje 1000 let. V minulosti byla považována za afrodisiakum.

Dnes je stále oblíbenějším potravinovým doplňkem i u nás v Evropě. Zde jeho užívání podpořili především vrcholoví sportovci. Řada z nich totiž cordyceps, po vzoru svých čínských soupeřů, často a pravidelně užívá.

Tradiční oblastí jejího výskytu jsou horské oblasti Tibetu a Číny. Jedná se o cizopasnou houbu, která pro svůj životní cyklus potřebuje hostitele, nejčastěji larvy motýlů. Houba postupně prorůstá jejich tělem a vzniká tak unikátní symbiotický organismus složený z houby a hmyzu. Hmyz po napadení housenicí zalézá do země, kde ještě dlouho přežívá a housenice se jím vyživuje. Postupně však housenice zaplní celou schránku larvy a ta umírá. V letním období však houba schránku proráží a vyrůstají z ní houbovité plodnice vytvářející spóry, které se pak opět uchycují na těle hostitelů a celý životní cyklus tak začíná znovu.

Cordyceps by se neměl užívat před spaním.

Dávkování a užívání

20 minut před jídlem, zapít neperlivou vodou nebo čajem, 2-3 kapsle denně, 5 dní v týdnu a 2 dny pauza, nebo 3 týdny a týden pauza. Nepodávat před spaním.

Velikost balení

100 želatinových kapslí po 450 mg, bez přidaných látek.

Země původu

Čína

Složení

Sušené mycelium (podhoubí) z Cordyceps sinensis (Housenice čínská) v želatinových kapslích á 450 mg

Upozornění

Doplněk stravy. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte uvedené dávkování. Není určeno dětem, těhotným a kojícím. Ukládejte mimo dosah malých dětí.

Výživové údaje

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE: na 100 g ve 3 kapslích
Cordyceps extrakt 100 g 1,35 g
Polysacharidy 30 g 0,4 g
Manitol 18,5 g 0,25 g
Adenosin 60 mg 8 mg
Hmotnost 0.05 kg
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.