DuoLife Fiber Powder

 
Novinka Bez lepku Efekt lupa
 

DuoLife Fiber Powder je doplněk stravy v sáčcích, které obsahují komplex rozpustné vlákniny za až 4 zdrojů (originální přípravky) a chráněnou původní nukleovou látku z kvasinek Saccharomyces cerevisiae. Obsahuje nejkvalitnější přírodní složky a představuje velmi bohatý zdroj vlákniny. Zdraví prospěšné účinky složek, které tento doplněk stravy obsahuje, byly prokázány klinickými zkouškami.

Obsah: 20x10 g (20 sáčků po 10 g)

Dostupnost Skladem
950 Kč    
Kategorie Doplňky stravy
 

DuoLife Fiber Powder je doplněk stravy v sáčcích, který obsahuje komplex rozpustné vlákniny pocházející až ze 4 zdrojů (originálních složek), a chráněný původní nukleotidový přípravek z kvasinek Saccharomyces cerevisiae. Obsahuje nejkvalitnější přírodní složky a představuje velmi bohatý zdroj vlákniny. Zdraví prospěšné účinky složek, které tento doplněk stravy obsahuje, byly prokázány klinickými zkouškami.

Balení obsahuje 20 sáčků.

  • vysoký obsah rozpustné vlákniny
  • 4 zdroje rozpustné vlákniny
  • klinické studie použitých látek
  • LOW FODMAP
  • 100% natural
  • synergické účinky
  • bez lepku
  • pro vegany a vegetariány
  • výborné využití při vaření

duolife-fiber-powder-1

Rozpustná vláknina

Jsou rozlišovány dvě frakce vlákniny: rozpustná a nerozpustná s trochu odlišnou fyziologickou funkcí3. Rozpustná vláknina zahrnuje hlavně pektiny, gumy, rostlinné slizy, některé hemicelulózy, betaglukany a další ve vodě rozpustné sloučeniny.

Rozpustná vláknina:

- bobtná ve střevech vlivem vody a zvětšuje hustotu tráveniny,
- prodlužuje dobu průchodu střevy,
- živí se jí prospěšné střevní bakterie, čímž stimuluje růst bakteriální mikroflóry tlustého střeva (prebiotický účinek),
- zvyšuje pocit sytosti, pomáhá udržovat normální tělesnou hmotnost a podporuje hubnutí,
- pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi, podporuje činnost cév a optimální krevní tlak. Příznivý účinek na optimální činnost oběhového -systému má zejména rozpustná frakce vlákniny,
- přispívá ke zpomalení vstřebávání glukózy v tenkém střevě a snižuje vylučování inzulinu, čímž pomáhá udržet normální hladinu cukru v krvi,
- uvolňuje stolici, čímž pomáhá předcházet zácpě,
- podporuje vstřebávání minerálů ze střeva,
- má příznivý vliv na imunitu organismu.

Nerozpustná vláknina je zejména celulóza a ligniny. Její úlohou je především podporovat peristaltiku trávicího traktu a zvýšit objem stolice.

4 zdroje rozpustné vlákniny

DuoLife Fiber Powder má 100% přírodní složení na bázi vysokého obsahu rozpustné originální vlákniny: NUTRIOSE®, SUNFIBER®** a INAVEA™ BAOBAB ACACIA*** chráněného přípravku z kvasinek Saccharomyces cerevisiae – IMMUNEL™***, standardizovaného na 60% obsah nukleotidů, který podporuje normální činnosti imunitního systému a trávicího traktu.

Chráněný přípravek NUTRIOSE®*

Vláknina NUTRIOSE®* pocházející z kukuřice nemá na rozdíl od obilné vlákniny alergický účinek. Díky podobě mikrogranulí má vysokou stabilitu a rozpustnost a může tak být přidávána i do teplých jídel, např. polévek. Vědecké studie prokazují zdraví prospěšné PREBIOTICKÉ účinky na fungování trávicího ústrojí a pozitivní vliv na fungování oběhového systému3-6. Klinické studie NUTRIOSE®* (informace z konferencí) také poukázaly na podpůrný vliv na metabolické procesy a udržení správné tělesné hmotnosti. Kukuřičná vláknina pomalu (a tedy šetrně vůči střevům) fermentuje ze 75 % v tlustém střevě, zároveň ji netráví bakterie přítomné v ústní dutině a nepřispívá tak ke vzniku zubního kazu. Má nízký glykemický index a nízkou kalorickou hodnotu (2 kcal/g).

Chráněný přípravek SUNFIBER®**

SUNFIBER®** je organická, částečně hydrolyzovaná guma z klastrové fazole guar na bázi galaktomananů. Není však stejná jako běžně používaná guarová guma. Ve srovnání s „klasickou“ guarovou gumou má nižší molekulovou hmotnost (20–50 kDa oproti 300–8000 kDa u nehydrolyzované gumy), proto se vyznačuje mnohem nižší viskozitou (2000krát nižší), což usnadňuje její výrobu a konzumaci, která bezpečná i ve velkých dávkách. Na rozdíl od guarové gumy je vyráběna pomocí šetrné enzymatické hydrolýzy při nízké teplotě (37 °C) pouze z endospermu. SUNFIBER®** přispívá k udržení optimálních funkcí trávicího traktu a normální tělesné hmotnosti 7-11, a také růstu prospěšných střevních bakterií rodu Bifidobacterium a Lactobacillus a tvorbě mastných kyselin s krátkým řetězcem v tlustém střevě (tzv. postbiotik). Proto může podporovat činnost střev, imunitního a nervového systému12. Pro dosažení zdraví prospěšného účinku se doporučuje dávka SUNFIBER®®** obsažená v 1-2 sáčcích DuoLife FIBER Powder.

Chráněná složka INAVEA™ BAOBAB ACACIA***

INAVEA™ je synergicky působící, zcela organická originální směs 2 zdrojů rozpustné vlákniny z afrických rostlin: akácie Seyal a baobabu. INAVEA™ v dávce 5 g/den (obsažené ve 2 sáčcích DuoLife Fiber Powder) má prokázaný PREBIOTICKÝ účinek, čímž přispívá k růstu prospěšné střevní mikroflóry, zejména rodu Bifidobacterium. INAVEA™ má také příznivý vliv na metabolické funkce a podporuje organismus v boji se zánětlivými stavy v oblasti střev13-15.

Chráněná složka IMMUNEL™***

Nukleotidy, které přípravek IMMUNEL™*** obsahuje, jsou zdrojem důležitých signálních a prekurzorových molekul v těle a mohou být také opětovně využity při vzniku nových částic nukleových kyselin, které jsou součástí buněčného jádra. Jsou velmi důležitou, stále podceňovanou složkou stravy s nízkou úrovní zpracování, která je nezbytná k normální činnosti imunitního systému a trávicího traktu16-17. Nukleotidy původem z kvasinek Saccharomyces cerevisiae mají příznivý vliv na regeneraci poškozených buněk a tkání trávicího ústrojí a podporují nespecifickou imunitu organizmu a tzv. střevní bariéru. Doporučená denní dávka přípravku IMMUNEL™***(300 mg) je obsažená ve 2 sáčcích DuoLife Fiber Powder.

LOW FODMAP approved

Dieta LOW FODMAP je dieta s prospěšným nízkým obsahem špatně vstřebatelných a rychle fermentujících sacharidů s krátkým řetězcem, které mají vysoký osmotický tlak (jako je laktóza, fruktóza nebo polyoly). Díky tomu podporuje udržení optimálního stavu trávicího ústrojí a přispívá k minimalizaci takových obtíží, jako je nadýmání a střevní problémy, zejména u lidí se syndromem dráždivého tračníku nebo intolerancí na laktózu.
Složky produktu na bázi vlákniny: SUNFIBER®**, NUTRIOSE®* a INAVEA™ BAOBAB ACACIA*** podporují dietu LOW FODMAP, protože u nich dochází k pomalé fermentaci, která je šetrná pro střeva. Produkty fermentace vlákniny se uvolňují pomalu, proto užívání SUNFIBER®** spolu s NUTRIOSE®* a INAVEA™ BAOBAB ACACIA*** minimalizuje nadýmání související s příliš rychlou střevní fermentací

Synergický účinek

SUNFIBER®**a INAVEA™ BAOBAB ACACIA*** podporují růst prospěšné střevní mikroflóry a působí synergicky s přípravkem NUTRIOSE®*.

Pohodlný způsob užívání

Dávky v sáčcích určené pro přímé přidání do nápoje nebo jídla.

Výborný na vaření

Přípravek lze používat např. k zahušťování polévek, omáček nebo těsta.


Proč je DuoLife Fiber dostupný ve dvou variantách?

duolife-fiber-3 duolife-fiber-4

DuoLife Fiber podporuje normální činnost trávicího traktu a vstřebávání dalších živin ze stravy. Pomáhá bojovat se střevními záněty. Je v tekuté formě, která je určená pro přímou spotřebu.

DuoLife Fiber Powder podporuje normální činnost trávicího traktu, imunitního a nervového systému. Je vyrobený na bázi složek s výraznými prebiotickými účinky. Lze ho přidávat do nápojů nebo jídel. Podporuje dietu LOW FODMAP.


Složení

NUTRIOSE®* – látka s rozpustné kukuřičné vlákniny s chráněným složením, SUNFIBER®** – látka z rozpustné vlákniny z klastrové fazole guar (Cyamopsis tetragonolobus) (galaktomananové vlákno) s chráněným složením, INAVEA® BAOBAB ACACIA*** – látka z rozpustné vlákniny v podobě směsi organické dužiny plodů baobabu (Adansonia digitata) a organické gumy z akátu (Acacia Seyal) s chráněným složením, IMMUNEL®*** – látka z kvasnic Saccharomyces cerevisiae standardizovaná na 60% obsah nukleotidů, s chráněným složením.

* NUTRIOSE® je registrovaná obchodní známka společnosti Roquette Frères.
** SUNFIBER® je registrovaná obchodní známka společnosti Taiyo Kagaku Co., Ltd.
*** INAVEA™ BAOBAB ACACIA a IMMUNEL™ jsou obchodní známky společnosti Nexira.

Doporučené dávkování

Dospělí starší 18 let: 50 ml denně s jídlem. Je doporučeno zapít další sklenici vody nebo jiného nápoje. Nepřekračujte doporučenou maximální denní dávku. Přípravek vždy užívejte s dostatečným množstvím tekutin, protože jejich nedostatečný příjem může způsobit zácpu.

Mezi užitím léků a vlákniny je nutné ponechat ODSTUP, protože strava bohatá na vlákninu může omezovat vstřebávání léků z trávícího ústrojí.

Léky užívejte 1 hod. před, nebo alespoň 2 hod. po užití vlákniny.

Skladování

Skladujte při pokojové teplotě mimo dosah dětí.

Kontraindikace

Přecitlivělost na kteroukoliv složku produktu. Postupujte opatrně u starších lidí s potížemi při polykání. Máte-li chronické onemocnění nebo užíváte-li léky, poraďte se před použitím přípravku se svým lékařem. Nepodávejte dětem mladším 6 let.

Země původu

EU

Hmotnost 0.2 kg